מכתב לתושבים | מיסי ישוב

ינון ישראלי יור הנהלת הישוב | עדכון אחרון:  01/08/2022 13:55

                                                                                                                                                                                                                 ג' מנחם אב התשפ"ב

31.07.22

 

 

 

תושבים יקרים,

שלום וברכה,

 

                                                                                                הנדון: מיסי ישוב

 

בהמשך למכתב בנושא מיסי ישוב ופניות מעורבות של תושבים שחלקן תומכות במהלך ואחרות מתנגדות, ברצוני להבהיר את הדברים (לאחר שהצגתי את הנושא בהרחבה בכנס התושבים שהתקיים ב-10.01.22).

 

  • ישוב גני מודיעין עבר מעיריית מודיעין עילית למועצת מטה בנימין בסוף שנת 2016. באחד הסעיפים בהסכם (שירשנו) של המעבר למועצת מטה בנימין סוכם כי תושבי גני מודיעין ישלמו מיסי ישוב כמו כל שאר הישובים במועצת מטה בנימין. סיכום ברור שלא ניתן לחמוק ממנו.

 

  • כל ישובי מטה בנימין משלמים מיסי ישוב ובתעריף גבוה יותר מישוב גני מודיעין בכדי לפתח ולתחזק את הישוב. מנגנון ניהול ישוב במוא"ז בנוי על מיסי ישוב וללא מיסי ישוב אין אפשרות לתחזק ישוב בבנימין.

 

  • ישובנו שהוזנח במשך עשרות שנים בכל התחומים וזקוק לפיתוח וטיפול עמוק ושורשי באין סוף אתגרים והשלמת פערים, בוודאי שלא יוכל להתקדם ולהתפתח ללא מיסי ישוב.

 

  • הועד בראשותי לא מיהר להעלות מיסי ישוב, מייד לאחר מינויו, ביקשנו ללמוד את התקציב ואת המשמעויות. נקראנו למליאת המועצה והתקיים דיון שקוף בו נאמר בצדק רב ע"י כל חברי המליאה (המורכבת מכלל ישובי בנימין) שהם אינם מוכנים לממן את גני מודיעין מכספי ישובים אחרים.

 

  • בראש ובראשונה הכנו תכנית ברורה לפיתוח הישוב - טיפול במדרכות כבישים ותשתיות, ב"ה הכנסנו צוות רחב של רכזי ורכזות נוער, פתחנו חדר לנערים עם ציוד עשיר. היום אנו עמלים על פתיחת חדר נערות ובניית מבנה רב תכליתי. הבאנו השתלמויות, מערך חוגים וארועים קהילתיים, חתמנו חוזה בעלות של מאות אלפי שקלים עם חברת אדריכלים לעדכון התב"ע שכרנו מודד ויועץ תנועה לפתרון הצפיפות הרבה של כלי הרכב והגדלת מספר החניות. ועוד.

 

  • בכדי לממן את הפרוייקטים הנ"ל ופרוייקטים נוספים שאנו עסוקים בהם ללא לאות וע"מ להשלים את הפערים הרבים של ההזנחה הרבה אנו נדרשים למשאבים רבים ומקורות מימון.

 

  • לאחר מחשבה רבה של חלוקת הנטל בין כל התושבים ובכדי לצאת לביצוע באופן מיידי של התכנון (שלקח זמן רב עקב הבירוקרטיה וההתעסקות היומיומית בהשלמת הפערים) ראינו לנכון לגבות מיסי ישוב ולהעלותם בשנת 2023 לכ-11 ₪ למ"ר לשנה. להמחשה בחישוב פשוט ומהיר דירה ממוצעת של כ-100 מ"ר תצטרך לשלם 95 ₪ לחודש. דירה גדולה יותר תשלם יותר ודירה קטנה תשלם פחות בהתאמה. האם בעיר איננו משלמים את התשלום הזעום הזה לוועד הבית? בניין בעיר שוועד הבית לא גובה את הסכום הזה בחודש אף אחד מאיתנו לא היה רוצה לגור בו. מאמין שלאחר שנים כה רבות של סבל כולנו מעוניינים ורוצים בשינוי בעלות המינימלית הזו.

 

  • חשוב לציין, חלק מחברי הועד התנגדו להצעה וטענו שיש להטיל היטל פיתוח בעלות של עשרות אלפי שקלים על כל בעל נכס ולאחר שנבצע את הפיתוח נגבה מיסי ישוב ע"מ לתחזק את הפיתוח. ב"ה אני שמח שדעתי התקבלה ע"י רוב חברי הועד לגבות מיסי ישוב ולא להטיל היטל פיתוח דבר שלדעתי היה גורר התנגדות שהייתה מובילה להליך משפטי ארוך וסחבת נוספת בפיתוח הישוב.

 

  • בעז"ה יצאנו לדרך, אנו כבר נמצאים בתהליך של שיקום ההזנחה ושינוי כיוון הספינה למקום טוב יותר. אין ספק שהמלאכה מרובה אך בעז"ה נעשה ונצליח.

 

 

 

                                                                                   בברכה,
                                                                                    ינון ישראלי
                                                                                    יו"ר

תמונות מצורפות להודעה זו:

מכתב לתשובים 31.07.221מכתב לתשובים 31.07.222

מסמכים מצורפים להודעה זו: